Bowl Fragment
CG2016-4-40
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2016-4-40 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Three joining fragments of a bowl rim. Rough Nile silt. |
| Height | 6 cm |
| Length | 23 cm |
| Width | 1 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.