Trunk
CG2015-1-38
From: China | Japan
Curatorial Section: Asian
| Object Number | CG2015-1-38 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | China | Japan |
| Section | Asian |
| Inscription Language | Chinese Language |
| Description | Trunk with designs in gold. Probably from China or Japan. |
| Height | 40 cm |
| Length | 81 cm |
| Width | 52.5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.