Weight
29-70-950
From: Egypt | Mit-Rahineh
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | 29-70-950 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Mit-Rahineh |
| Locus | Plot3 |
| Section | Egyptian |
| Materials | Bronze |
| Height | 0.6 cm |
| Length | 1.3 cm |
| Width | 1.3 cm |
| Credit Line | The Eckley B. Coxe Jr. Expedition to Mit-Rahineh (Memphis), Egypt, 1915-1920 |
| Other Number | M152 - Field No SF |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.