| Object Number | E15277.4 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Fossil Shark Tooth |
| Description | Fossil shark tooth. |
| Height | 3.81 cm |
| Length | 2.54 cm |
| Width | 0.64 cm |
| Credit Line | Gift of Mrs. Dillwyn Parrish, 1914 |
| Other Number | 379 b - Collector Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

