Body Sherd
E272.4
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | E272.4 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Ceramic body sherd. |
| Height | 0.6 cm |
| Length | 3.5 cm |
| Width | 2.8 cm |
| Credit Line | Distribution from the Egypt Exploration Fund, 1890 |
| Other Number | E 272 - Original Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.