Ostracon
CG2015-4-1867
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1867 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Brown pottery, two small sherds. |
| Height | 0.9 cm |
| Length | 2 cm |
| Width | 3 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.