Ostracon
CG2015-4-1866
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1866 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Brown pottery, base sherd. |
| Height | 2.54 cm |
| Length | 7.5 cm |
| Width | 7 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.