Leather Fragment
CG2015-4-1658
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1658 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Leather |
| Description | Triangular leather tab or strap fragment. Red on one side. Stitching along end. |
| Height | 5.71 cm |
| Length | 3.17 cm |
| Width | 0.32 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.