Stone
CG2015-4-1642
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1642 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Quartzite |
| Description | Fragment of quartzite. |
| Height | 1.8 cm |
| Length | 6.9 cm |
| Width | 6 cm |
| Other Number | ES848 uncertain - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.