Stone
CG2015-4-1641
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1641 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Fragment of porous, white limestone. |
| Height | 1.4 cm |
| Length | 5.9 cm |
| Width | 3.6 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.