Vessel Fragment
CG2015-4-1635
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1635 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Faience |
| Description | Body sherd from a green faience vessel. No decoration. |
| Height | 0.3 cm |
| Length | 3.1 cm |
| Width | 2.3 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.