Shell Fragment
CG2015-4-1622
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1622 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Bivalve Shell |
| Description | Fragment of a bivalve shell. |
| Height | 0.4 cm |
| Length | 4.8 cm |
| Width | 2.5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.