Stela Fragment
CG2015-4-1620
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1620 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Group of limestone fragments, the largest of which is decorated, possibly with the head of a king wearing a white crown. |
| Height | 3 cm |
| Length | 18 cm |
| Width | 13.5 cm |
| Other Number | 1800 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.