Vessel Fragment
CG2015-4-1616
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1616 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Trumpet-shaped vessel base, connected to a small portion of a globular body. |
| Height | 2.3 cm |
| Length | 2.8 cm |
| Width | 2.3 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.