Vessel Fragment
CG2015-4-1609
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1609 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Faience |
| Description | Small faience rim sherd. |
| Height | 0.6 cm |
| Length | 1.6 cm |
| Width | 1.2 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.