| Object Number | 92-7-10.2 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Culture Area | North Africa |
| Section | African |
| Materials | Brass |
| Description | Earrings (2) made of brass and tin plated. Measure 3.8 x 3.3 cm |
| Width | 3.4 cm |
| Credit Line | Gift of Phyllis Cook and Florence Getty Cook, 1992 |
| Other Number | ED2414A/B - Museum Education Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


