| Object Number | 2015-22-144 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Indian |
| Provenience | India | Kerala |
| Period | 20th Century |
| Date Made | Early to Mid-20th Century |
| Section | Asian |
| Materials | Wood |
| Iconography | Fish |
| Description | Mancala board in the shape of a fish with a two by seven hole configuration. |
| Height | 7.4 cm |
| Length | 33.5 cm |
| Width | 14 cm |
| Credit Line | Gift from the Doug and Risa Polumbaum Collection, 2015 |
| Other Number | 163 - Collector Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




