| Object Number | 95-20-267B |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Greece |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Flint |
| Description | Stone with evidence of knapping, perhaps a flake or broken tool. Brown, black. Brown, black. |
| Length | 4.6 cm |
| Width | 3.9 cm |
| Thickness | 1 cm |
| Credit Line | Gift of Mrs. William N. Bates, Jr., 1995 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



