| Object Number | AF1719 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Banguli |
| Provenience | Lake Leopold |
| Section | African |
| Materials | Fiber | Wood |
| Description | See AF2839. The attribution is Torday's. |
| Height | 5 cm |
| Length | 122 cm |
| Width | 38 cm |
| Credit Line | Purchased from J. F. G. Umlauff, 1912 |
| Other Number | 803 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




