Dish
35409
From: Bolivia | Paco Island
Curatorial Section: American
| Object Number | 35409 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Bolivia | Paco Island |
| Culture Area | Andean |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Height | 6.35 cm |
| Length | 20.32 cm |
| Width | 20.32 cm |
| Credit Line | William Pepper Peruvian Expedition; Max Uhle, subscription of Phebe A. Hearst, 1897 |
| Other Number | 2102? - Field No SF |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.