| Object Number | 87-16-252 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe (uncertain) |
| Section | European |
| Materials | Flint |
| Description | Brown color with triangluar shape. Rough on all surfaces with two dull edges. "ED20324" written in black ink on one surface. |
| Height | 2.1 cm |
| Length | 9 cm |
| Width | 5.5 cm |
| Credit Line | Gift of University of Pennsylvania, Department of Anthropology, 1987 |
| Other Number | ED2324 - Museum Education Number | ED20324 - Museum Education Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


