Metal Fragment
CG2015-4-1377
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1377 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Iron |
| Description | Small curved iron object. |
| Height | 2.54 cm |
| Length | 2.54 cm |
| Width | 1.27 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.