Kohl Stick
CG2015-4-1365
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1365 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Wood |
| Description | Wooden kohl stick. |
| Height | 0.64 cm |
| Length | 21.59 cm |
| Width | 0.64 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.