Beads
CG2015-4-1355
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1355 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Faience |
| Description | 2 small beads, attached together. Blue/green color. |
| Height | 0.3 cm |
| Length | 0.4 cm |
| Width | 0.8 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.