Fragment
CG2015-4-1346
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1346 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Wood | Ivory (uncertain) |
| Description | Wood fragment with ivory(?) inlay. |
| Height | 2.54 cm |
| Length | 2.54 cm |
| Width | 0.64 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.