Fragment
CG2015-4-1345
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1345 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Wood | Ivory |
| Description | Wooden fragment with ivory(?) inlay. |
| Height | 2.54 cm |
| Length | 2.54 cm |
| Width | 0.64 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.