Stone
CG2015-4-1336
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1336 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Stone |
| Description | Grey stone piece. Inscribed. |
| Height | 11.43 cm |
| Length | 16.51 cm |
| Width | 12.7 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.