Stone
CG2015-4-1335
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1335 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Stone |
| Description | Grey stone piece. Incribed. |
| Height | 3.81 cm |
| Length | 17.78 cm |
| Width | 15.24 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.