Stone
CG2015-4-1327
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1327 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Stone |
| Description | White stone fragment. |
| Height | 5.08 cm |
| Length | 31.75 cm |
| Width | 20.32 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.