Stone
CG2015-4-1322
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1322 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Stone |
| Description | Incised markings on side |
| Height | 19.05 cm |
| Length | 33.02 cm |
| Width | 10.16 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.