Stela Fragment
CG2015-4-1320
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1320 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Limestone stela fragment with a partial inscription, executed in raised relief. Small bag of fragments associated. |
| Height | 9.5 cm |
| Length | 34 cm |
| Width | 29 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.