Stela Fragment
CG2015-4-1319
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1319 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Fragment of a limestone stela with three partial lines of incised hieroglyphs. |
| Height | 4.5 cm |
| Length | 35 cm |
| Width | 12 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.