Lamp
CG2015-4-1303
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1303 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Terracotta oil lamp with curling sprial designs. |
| Height | 3 cm |
| Length | 8 cm |
| Width | 6 cm |
| Other Number | 29-209-27 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.