Cartonnage
CG2015-4-1282
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1282 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Cartonnage |
| Description | cartonnage |
| Height | 8.89 cm |
| Length | 50.8 cm |
| Width | 24.13 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.