Sherd (uncertain)
CG2015-4-1268
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1268 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Description | grey color with a bit of orange. |
| Height | 1 cm |
| Length | 2.5 cm |
| Width | 2 cm |
| Other Number | 203.1Q - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.