Vessel Fragment
CG2015-4-1264
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1264 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Vessel fragment. Base is rounded. |
| Height | 10.16 cm |
| Length | 12.7 cm |
| Width | 5.08 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.