Base Sherd
CG2015-4-1262
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1262 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Base sherd, blue/white. Inscription on bottom. Vegetal decoration. |
| Height | 7.62 cm |
| Length | 7.62 cm |
| Width | 1.27 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.