Statue Fragment
CG2015-4-1227
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1227 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Sandstone |
| Description | Fragment, slight pinkish hue. two fragments glued together |
| Height | 5.08 cm |
| Length | 10.16 cm |
| Width | 7.62 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.