Statue Fragment
CG2015-4-1217
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1217 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Sandstone |
| Description | stone fragment, slight pink-ish hue |
| Height | 1.91 cm |
| Length | 6.35 cm |
| Width | 5.08 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.