Cartonnage
CG2015-4-1187
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1187 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Cartonnage |
| Description | Multicolor cartonnage fragment with image of a falcon. |
| Height | 2.54 cm |
| Length | 30.48 cm |
| Width | 16.51 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.