Cartonnage
CG2015-4-1186
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1186 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Cartonnage |
| Description | Cartonnage fragment with images of seated deities on it. |
| Height | 1.91 cm |
| Length | 36.2 cm |
| Width | 11.43 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.