Relief Fragment
CG2015-4-1179
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1179 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Sandstone |
| Description | Block of sandstone with faint traces of a cartouche at the top left, a standing king at the lower left, offering to a standing god at the lower right. |
| Height | 18 cm |
| Length | 83 cm |
| Width | 40 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.