Bronze Fragment
E17971
From: Egypt | Nubia | Aniba
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | E17971 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Nubia | Aniba |
| Section | Egyptian |
| Materials | Bronze |
| Description | Four corroded bronze fragments. |
| Length | 5.15 cm |
| Width | 2.24 cm |
| Thickness | 0.13 cm |
| Credit Line | The Eckley B. Coxe Junior Expedition to Nubia, Aniba; D. Randall-MacIver and C. L. Wooley, 1911 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

