Fragment
E17954
From: Egypt | Nubia | Aniba
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | E17954 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Nubia | Aniba |
| Locus | An33 |
| Section | Egyptian |
| Description | Fragment of multicolored glass (?). |
| Height | 0.56 cm |
| Length | 1.97 cm |
| Width | 1.74 cm |
| Credit Line | The Eckley B. Coxe Junior Expedition to Nubia, Aniba; D. Randall-MacIver and C. L. Wooley, 1911 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.