Jar Stopper (uncertain)
CG2015-4-1140
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1140 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Clay |
| Description | Jar stopper fragment made of unfired clay Crumbling. |
| Height | 2.8 cm |
| Length | 2.2 cm |
| Width | 1.5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.