Sealing
CG2015-4-1122
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1122 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Clay |
| Description | Clay sealing with red pigment and hieoglyphic signs impressed in it. |
| Height | 10 cm |
| Length | 10 cm |
| Width | 3.5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.