Worked Stone
CG2015-4-1106
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1106 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Small fragment of limestone with traces of two carved lines. |
| Height | 2 cm |
| Length | 2 cm |
| Width | 2.5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.