Worked Stone
CG2015-4-1105
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1105 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Limestone fragment with two worked smoothed faces. |
| Height | 8 cm |
| Length | 4 cm |
| Width | 8 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.