Ostracon
CG2015-4-1103
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1103 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Limestone |
| Description | Limestone ostracon iwht traces of design in black in on one side. |
| Height | 18 cm |
| Length | 12 cm |
| Width | 6 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.