Stone Fragment
CG2015-4-1099
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1099 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Granite |
| Description | Fragment of grey granite with one worked surface, which is curved. Thought to be part of E13608 but it does not appear to fit on this stela. |
| Height | 5 cm |
| Length | 22 cm |
| Width | 17 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.